Kiedy zamawiać zaproszenia ślubne? - Doris Designs - Zaproszenia Ślubne
51832
post-template-default,single,single-post,postid-51832,single-format-standard,qode-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,capri-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1200,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Kiedy zamawiać zaproszenia ślubne?

Na pewno wiele z Was zastanawiała się, kiedy będzie najlepszy czas na zamówienie zaproszeń ślubnych. Czy to ma być rok przed ślubem, a może wystarczy miesiąc lub dwa. Rozwiązanie nie jest skomplikowane, ale warto popatrzyć na datę z perspektywy gości weselnych.

Jeśli planujecie ślub w okresie wakacyjnym, czyli począwszy od czerwca i kończąc na wrześniu, wtedy należy wysyłać/rozwozić zaproszenia minimum pół roku wcześniej. Dlaczego? ponieważ właśnie na przełomie styczeń/marzec planujemy w pracy swoje urlopy i dobrze poinformować gości wcześniej, aby Wasz ślub nie kolidował z ich planami wyjazdowymi. Podobnie sprawa wygląda, gdy Wasz ślub wypada przed, w trakcie lub po weekendowym święcie (majówka, Boże Ciało itp.).

Gdy data Waszego ślubu zaplanowana jest poza tym gorącym okresem, wtedy wystarczy minimum 3 miesiące wcześniej powiadomić gości.

 

Kiedy zatem zamówić zaproszenia, aby były gotowe kilka miesięcy wcześniej?

Całe zamówienie, począwszy od pomysłu, planowania, projektowania po drukowanie trwa od 2 do 4 tygodni. W zależności od tego, jak szybko się dogadamy 😉 Dlatego warto rozpocząć rozmowy miesiąc przed zamierzonym „rozwożeniem zaproszeń”.

Oczywiście jeśli macie już wcześniej w głowie pomysł na zaproszenia i wiecie czego chcecie, to śmiało można pisać od razu i nie czekać na ostatnią chwilę. Tym bardziej, że gdy wszyscy zaczną zamawiać w tym samym okresie, wtedy wiadomo, że czas oczekiwania może się wydłużyć. Nawet gdy lista gości nie jest jeszcze idealnie dopracowana, wtedy można zamówić zaproszenia z pustym miejscem przeznaczonym na samodzielne wypełnienie.

Jeśli macie jakieś pytania/wątpliwości, to chętnie na nie odpowiem 🙂

No Comments

Post a Comment